Ostatni produkt
Wizyt:
Dzisiaj: 0Wszystkich: 136887

Regulator MPPT grzałki zasilanej panelami - ZESTAW

FOTOWOLTAIKA

Cena:475.00
Czas realizacji ok 20 dni roboczych.
Ocena:4.00, Głosów:1
  • Sprzedawany zestaw
    Sprzedawany zestaw

Firma EL-CAR Elektronika przedstawia długo wyczekiwany zestaw, regulator PWM z buforem ładunkudo grzałek z algorytmem wykrywania największego punktu mocy paneli słonecznych. Regulator umożliwiający zasilanie standardowych bojlerów elektrycznych CWU z paneli słonecznych o wysokonapięciowym wyjściu.

Zestaw, dzięki zastosowaniu pomiaru prądu i napięcia umożliwia wyliczanie mocy uzyskanej z paneli. Ponadto ma możliwość dobierania wartości PWM, tak aby moc była jak największa.

Regulator może pracować z napięciem do 400 V, jednak prąd nie może przekroczyć 10A, ponieważ wtedy będzie się włączało zabezpieczenie termiczne zmniejszając efektywność uzysku energii.

Dodatkowo regulator został wyposażony w czujnik temperatury, dzięki któremu może również stabilizować temperaturę wody na konkretnym poziomie.

Parametry wyświetlane to: napięcie na panelach, informacja o tym czy punkt maksymalny został wyznaczony, moc aktualna, stan pracy wyjścia, aktualna temperatura CWU

(rozdzielczość 0,1st). Regulator ma możliwość zmiany trybu na pracę w okolicach między napięciem min i max, tak jak było we wcześniejszych wersjach. Opcja ta jest szczególnie przydatna przy elektrowniach wiatrowych.

Ze względów bezpieczeństwa część wysoko napięciowa jest odseparowana galwanicznie od zasilającej. Rozwiązanie takie daje możliwość ładowania akumulatora dowolną ładowarką solarną bez ryzyka uszkodzenia.

W celu poprawnej pracy należy zapewnić swobodę obiegu powietrza wentylatora.

Regulator został wyposażony w dodatkowe wyjście RELAY, które jest zwarte, gdy regulator grzeje wodę. W przypadku nagrzania lub awarii styki wyjścia zostają rozwarte, co daje możliwość odłączenia napięcia przez przekaźnik SSR (dostępny na innej aukcji) lub przekierowanie energii do invertera.

Przykładowe schematy dostępne w zdjęciach tej aukcji.

Regulator nie ma zielonej złączki u góry(widocznej na zdjęciu) ponieważ jest zastąpiona przez dużo solidniejsze konektory śrubowe M3.

UWAGA !!!

Urządzenie należy zasilać z napięcia 11-14V

Do regulatora oferujemy moduł bufora (zawierający kondensatory, dławik, diodę), który umożliwia uzyskanie większej sprawności (nawet o 30%)oraz zmniejszenie zakłóceń spowodowanych regulacją PWM.

Zalecana moc zestawu solarnego nie powinna przekraczać 2000W.

MOC GRZAŁKI POWINNA BYĆ DOPASOWANA DO MOCY PANELI SŁONECZNYCH!!!

NIE PONOSZĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA KONSEKWENCJE NIEPRAWIDŁOWEGO MONTAŻU URZĄDZENIA!

MONTUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!

Parametry podane (400V i 10A ) to wartości krytyczne jakie nie powinny być nigdy przekroczone!!!

Urządzenie budowane jest na zamówienie!

W celu ustalenia terminu dostawy proszę o kontakt telefoniczny.

Moc grzałki powinna być dopasowana do mocy paneli!

Do urządzenia dołączony jest czujnik DS18B20 na przewodzie min. 1m. Można przedłużyć go do 5m.

Urządzenie jest montowane na szynie DIN TH35

Jesteśmy producentem tego urządzenia, kupując u nas wspierasz Polską gospodarkę.

Przed dokonaniem zakupu koniecznie zapoznaj się z instrukcją urządzenia (patrz załącznik) !