Ostatni produkt
Wizyt:
Dzisiaj: 79Wszystkich: 127517

REGULATOR MPPT PWM GRZAŁEK DO PANELI SŁONECZNYCH 400V 10A

FOTOWOLTAIKA

Cena:400.00
Czas realizacji ok 20 dni roboczych.
Ocena:3.17, Głosów:59

 

Firma EL-CAR Elektronika przedstawia długo wyczekiwany regulator PWM do grzałek z algorytmem wyszukiwania maksymalnego punktu mocy MPPT z paneli słonecznych. Regulator umożliwiający zasilanie standardowych bojlerów elektrycznych CWU z paneli słonecznych o wysokonapięciowym wyjściu.

 Regulator, dzięki zastosowaniu pomiaru prądu i napięcia umożliwia wyliczanie mocy uzyskanej z paneli oraz jej wyświetlenia. Regulator po podłączeniu wymaga ustawienia minimalnego napięcia pracy (czyli napięcia poniżej którego ma nie zejść. Minimalne napięcie to 30V)

  Regulator może pracować z napięciem do 400 V, jednak prąd nie może przekroczyć 10A, oraz moc zestawu solarnego nie może być większa niż 2kW. Urządzenie należy zasilać z napięcia 11-14V

 

Dodatkowo regulator został wyposażony w czujnik temperatury, dzięki któremu może również stabilizować temperaturę wody na konkretnym poziomie.

 

Parametry wyświetlane to:

 - Napięcie na panelach,

 - Aktualna moc,

 - Aktualna temperatura bojlera.(rozdzielczość 0,1st).

 Regulator ma możliwość zmiany trybu na pracę w okolicach między napięciem min i max, tak jak było we wcześniejszych wersjach. Opcja ta jest szczególnie przydatna przy elektrowniach wiatrowych.

 

Istnieje możliwość zmiany zadanej temperatury.

 

Ze względów bezpieczeństwa część wysoko napięciowa jest odseparowana galwanicznie od zasilającej. Rozwiązanie takie daje możliwość ładowania akumulatora dowolną ładowarką solarną bez ryzyka uszkodzenia.

W celu poprawnej pracy należy zapewnić swobodę obiegu powietrza wentylatora.

 

Regulator posiada zabezpieczenie termiczne oraz aktywne chłodzenie zależne od temperatury elementu wykonawczego oraz mocy.

 

Urządzenie posiada również wyjście przekaźnikowe służące do informowania lub rozłączenia /przełączenia gdy woda się już nagrzeje (dojdzie do zadanej lub nastąpi uszkodzenie regulatora) W normalnym trybie pracy przekaźnik jest zwarty.

 

Do regulatora jest dostępny moduł bufora zawierającego kondensatory, dławik, diody który umożliwi uzyskanie większej sprawności (nawet o 30%)oraz zmniejszeniu zakłóceń spowodowanych regulacją PWM.

 

Moc grzałki powinna być dopasowana do mocy paneli słonecznych!!!

Tylko wtedy będzie się dało uzyskać największą efektywność!!!

 

Nie ponoszę odpowiedzialności za konsekwencje nieprawidłowego montażu urządzenia! Montujesz na własną odpowiedzialność.

 

Urządzenie jest montowane na szynie DIN TH35

Regulator objęty jest 2-letnią gwarancją.

 

Produkty zamawiane za pobraniem o wartości powyżej 200zł

wysyłam tylko i wyłącznie kurierem!!

 

Jesteśmy producentem tego urządzenia, kupując u nas wspierasz Polską gospodarkę.

 

Przed kupnem bezwzględnie zapoznaj się z instrukcją obsługi.