Wizyt:
Dzisiaj: 7Wszystkich: 99605

Zabezpieczenie przeciwburzowe LAN LAN-PROTECTOR

KOMUNIKACJA

Lan-Protector
Lan-Protector
Cena:30.00
Dostępny
Ocena:0, Głosów:0

 

Firma EL-CAR Elektronika ma zaszczyt przedstawić zabezpieczenie sieci LAN. Urządzenie służy do ochrony urządzeń sieciowych przed skutkami indukcji elektromagnetycznej wytworzonej przez bliskie wyładowania atmosferyczne.

Urządzenie ma za zadanie stłumić napięcie wytworzone w przewodzie sieciowym do wartości bezpiecznej a zwiększony ewentualny potencjał względem ziemi o wartości większej niż 350V odprowadzić przewodem do ziemi.

Konstrukcja urządzenia jest oparta o rozwiązania stosowane od lat przez firmy produkujące zasilacze awaryjne UPS (tam gdzie występuje przelotka LAN).

 

Urządzenie tłumi napięcia o wartości większej niż 11V miedzy przewodami skrętki jak również odprowadza ładunek o napięciu większym niż 350V względem ziemi.

 

UWAGA!!!

Urządzenie nie zabezpiecza urządzeń w przypadku bezpośredniego uderzenia pioruna w przewód sieci LAN.

 

Urządzenie powinno być podłączone tylko z siecią LAN.

 

Podłączenie urządzenia jest bardzo proste, wystarczy wypiąć wtyczkę z routera lub karty sieciowej, włożyć do któregokolwiek gniazda LAN-PROTECTORA i następnie przygotowanym przewodem zakończonym wtykiem RJ45 podłączyć LAN-PROTECTOR do karty sieciowej lub routera. Zieono-żółty przewód należy podłączyć do uziemienia lub "zera" w gniazdku.